MOVEment Spaces, Aktywne Szkoły MultiSport i Parki ESK Wrocław Emocje-Sport-Kultura połączyły siły!

 

W dni wolne od zajęć szkolnych, Aktywne Szkoły MultiSport przeniosły się do zielonych miejsc Wrocławia. Przez 11 weekendów odwiedziliśmy 11 Wrocławskich parków, zapraszając najmłodszych i tych nieco starszych mieszkańców do wspólnej zabawy i aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Uczestnicy zabawy co tydzień mieli okazję zmierzenia się z innym wyzwaniem sprawnościowym testu EuroFit+ (np. zwis na drążku, próba równowagi, bieg sprinterski 10x5 m i in.) pokonując tym samym kolejne potwory z Galaktyki Bezruchu. Za wykonane zadanie otrzymywali pieczątki i naklejki, które cieszyły szczególnie dzieci. Dowody pokonania kolejnego wyzwania można było zbierać w specjalnej książeczce z mapą parków.

 

Parki ESK kontra Galaktyka Bezruchu to nie tylko świetna zabawa, ale też przykład tego, jak adaptować przestrzeń miejską, by służyła ruchowi i aktywnemu spędzaniu czasu.

Inne aktualności

 • Sukces zawodowy to kolejny cel sportowy!

  Sukces zawodowy to kolejny cel sportowy!

  Do sukcesu w sporcie talent niewątpliwie jest potrzebny. Reszta to "tylko praca". (...)

 • MOVEment Spaces – Przestrzenie pełne aktywności

  MOVEment Spaces

  3 dni, 7 krajów, 24 uczestników.12 godzin inspirujących prelekcji, ponad 20 przykładów dobrych praktyk i niezliczona lic (...)

 • Kick off w miejskiej dżungli

  MOVEment Spaces Kopenhaga

  Kopenhadzkie kąpieliska w centrum miasta czy mobilne saunaria z widokiem na linie brzegową… Tylko pomysły, czy już z suk (...)