Konferencja Sportvision2012, w której – wraz z naszym nowym partnerem merytorycznym Think-Thankiem Sport and Citizenship - mieliśmy przyjemność uczestniczyć w dniach 19 i 20 marca była kolejnym dużym, międzynarodowym wydarzeniem, podczas którego włączyliśmy się do europejskiej debaty o wolontariacie sportowym.

 

Impreza była jednym z elementów oficjalnego programu towarzyszącemu duńskiej Prezydencji UE, toteż wśród organizatorów znalazł się m. in. szereg krajowych publicznych instytucji zarządzających różnymi obszarami sportu i kultury, oraz znana już nam z Paryża ISCA. Konferencję zaszczycili swą obecnością: Androulla Vassiliou, Europejska Komisarz ds. Edukacji, Kultury, Wielojęzyczności i Młodzieży, oraz Uffe Elbaek – duński Minister Kultury i Sportu.

Z uwagi na dużą liczbę uczestników, konferencja odbywała się równolegle w trzech odrębnych blokach tematycznych. Pierwszy skupiał tematy związane ze zdrowiem oraz finansowaniem systemu sportu powszechnego (np. ze środków pochodzących z zakładów), drugi dopingowi w świecie fitness, trzeci obejmował najbliższą nam tematykę – czyli oczywiście wolontariat sportowy.

Panel, w którym wystąpił Jakub Kalinowski, przewodniczący Rady Fundacji v4sport prowadzony był przez Sekretarza Generalnego ISCA Jacoba Schoenborga. Oprócz nas wzięła w nim też udział m.in. Rosarita Cuccoli – członkini zarządu Sport and Citizenship. Tym razem panel dotyczył w szczególności budowaniu partnerstw na rzecz wolontariatu w sporcie.

Galeria

Wideo

Inne aktualności

 • We are European Us Girls

  We are European Us Girls

  Dysproporcja między dziewczynkami i chłopcami aktywnymi fizycznie z wiekiem znacznie wzrasta. Efektem tego, znacznie wię (...)

 • Mikro konferencja – makro efekty

  Mikro konferencja – makro efekty

  Przedstawiciele 14 organizacji, w tym przedstawiciele miast i środowiska akademickiego spotkali się na zorganizowanej pr (...)

 • MOVEmentSpaces Awards 2018

  MOVEmentSpaces Awards 2018

  Nadszedł czas, by nagrodzić najlepsze projekty powstałe w ramach MOVEment Spaces. Wyróżnienia zostały przyznane w trzech (...)

 • Szkolenia dla uczestników Tygodnia Ruchu

  Szkolenia dla uczestników Tygodnia Ruchu

  Za nami szkolenia dla uczestników konkursu „Tydzień Ruchu – Razem rozruszamy Polskę”. Do udziału w szkoleniach zaproszen (...)

 • Zaprezentujemy Polskę na świecie

  Zaprezentujemy Polskę na świecie

  Już tylko kilka miesięcy dzieli nas od drugiego, światowego szczytu dot. aktywności fizycznej w ramach projektu Active H (...)

 • WHO naszym partnerem w projekcie "Imprezy masowe wolne od dymu"

  WHO naszym partnerem

  Fundacja v4sport przy współpracy z WHO, Ministerstwem Zdrowia, Głównym Inspektoratem Sanitarnym oraz spółką PL.2012 zorg (...)